fbpx

שיווק דירות – סקירת השוק, נתונים חשובים ומידע חיוני

תחום הנדל"ן מתפתח ללא הרף, ובשנה האחרונה (2020-2021), חל זינוק של 32% במכירת דירות חדשות בישראל (לפני נתוני הלמ"ס). בין חודשים ספטמבר 2020 וחודש אוגוסט 2021, נמכרו בישראל 49 אלף יחידות דיור חדשות, וכיום ישנו מחסור של כ-9000 דירות חדשות, מדי שנה. הנתונים האלו מראים ששוק הדירות נמצא בפריחה, גם בתקופות מאתגרות, מה שמצריך בעלי נכסים לשווק את עצמם בצורה נכונה. שוק שיווק דירות הוא העולם שבו מפרסים ומקדמים דירות חדשות וגם ישנות למכירה, ובעלי נכסים חייבים להכיר את העולם הזה, וכיצד להשתמש בו כדי למכור נכסים.

שיווק דירות - סקירת השוק, נתונים חשובים ומידע חיוני

אילו דירות קיימות בשוק שיווק דירות?

כדי לפרסם דירות בצורה יעילה, צריך להגדיר את סוג הדירה וסוג קהל היעד שלה. כאשר מתחילים בפרסום של הדירה, יש לבנות קמפיין שמתאים לקהל היעד, רצונותיו, והתקציב שלו. כלומר, קידום מכירה של דירות בשוק שיווק דירות מתחיל בהגדרה של הדירה, וקהל היעד שלה. כיום יש מספר סוגים של דירות בישראל שניתן לשווק בדרכים שונות.

מה זה שוק שיווק דירות?

נכסים אינם נמכרים ביום אחד. כאשר בעל נכס מעוניין למכור נכס/ים בבעלותו, הוא צריך להכניס את הנכס ל"שוק דירות" ולשווק אותו. לאחר מכן מגיעה תקופה של המתנה, עד למציאת הבעלים הנכונים.

בתקופת ההמתנה הזו, צריך לפרסם ולקדם את הנכסים לקהל המתאים. כדי לעשות זאת, יש להכניס את הדירה ל"שוק שיווק דירות", שבו ניתן יהיה לפרסם את הדירות בצורה נכונה ומדויקת. שוק שיווק דירות, אם כן, הוא שוק שיווקי שאליו מכניסים מידע על דירות למכירה.

בשוק הזה, כמו ב"שווקים אחרים" יש קהלים שונים שמחפשים נכסים למכירה. כדי להגדיל את הסיכויים למכור נכסים כמה שיותר מהר, צריך להשתמש בפלטפורמות השונות שקיימות כיום כדי לקדם נכסים. בשוק שיווק דירות ניתן לבצע פרסום ממוקד לקבוצות שונות, ובכך לאפשר לאנשים לרכוש דירות שמתאימות להם מבחינת תקציב, מיקום הדירה, מספר חדרים, ופרמטרים נוספים.

שיווק דירות מקבלן

שירות חדשות לרוב שניתן לרכוש "על הנייר" (לפני תחילת הבנייה), או במהלך/אחרי הבנייה. לדירות מהסוג הזה יש יתרון משמעותי, והוא האפשרות לעצב את הדירה לפי רצון הלקוחות. כלומר, ניתן לבחור את הפריטים שיהיו בבית, כמו האריחים, חלקי פרזול, צבע הקירות, וגורמים אחרים.

שיווק דירות יד שנייה

כיום, 70% מהדירות בשוק שיווק דירות שנמכרות הן דירות יד שנייה. מדובר בפלח שוק משמעותי שבו נמכרות דירות שהיו בבעלות קודמת. ישנם מקרים שבהם דירות יד שנייה הן דירות קבלן שניתן לרכוש מבעלים של דירה חדשה (דירה שנקנתה, אך לא גרו בה).

דירות יד שנייה נמכרות לרוב במחירים נמוכים יותר מדירות חדשות, ומכאן הפופולריות שלהן. אולם, לרכישה של דירות מהסוג הזה מתלוות הוצאות שונות, כמו שיפוץ, התקנה של מכשירי חשמל חדשים, תיקונים שונים שצריך לבצע, ועוד.

שיווק דירות יוקרה

דירות יוקרה הן דירות בסטנדרט גבוה מדירות רגילות מבחינת המפרט שלהן. כלומר, יש בדירות יוקרה מאפיינים יוקרתיים שונים שמבדלים אותן מדירות "רגילות". דירות יוקרה יכילו פריטים יוקרתיים שונים, כמו ריצוף יוקרתי, מיזוג מרכזי, עיצוב אדריכלי, מיקום מרכזי, מיקום במבנה יוקרה (מגדלי מגורים יוקרתיים), ועוד.

דירות גג/פנטהאוז

דירות שנמצאות בתחתית של מבני מגורים, או בחלקם העליון. דירות מהסוג הזה כוללות תוספות שאין בדירות רגילות, כמו מרפסת גדולה ובלי שכנים למעלה (פנטהאוז) או גינה וחצר אחורית (דירת גן). המחיר של דירות כאלו יהיה גבוה יותר לעומת דירות אחרות בבניין. מדובר בשיווק דירות חדשות או שיווק דירות יד שנייה.

דירות דופלקס

דירות בעלות שני מפלסים (שתי קומות) שממוקמות לרוב בקומות עליונות של מבני מגורים. יש גם דופלקסים שממוקמים בקומות אחרות בבניין, ויש גם טריפלקסים – דירות עם שלושה מפלסים. גם כאן מדובר בשיווק דירות חדשות או שיווק דירות יד שנייה.

שיווק דירות מגורים בשוק שיווק

שוק שיווק הדירות כולל בתוכו אפיקים שונים שניתן לפרסם בהם דירות: עיתונות כתובה, אתרי קידום נדל"ן, אתרים כלכליים, רשתות חברתיות, ועוד. כל דירה צריכה להיות משווקת בפלטפורמה הנכונה, וצריך לכוון כל קמפיין לקהל היעד שלו. ניתוח ופילוח של השוק הנכון, לצד הקמת קמפיינים מדויקים, מגדילים את הסיכויים למכור דירות שעומדות למכירה.

התקציב של הלקוחות הוא שמכריע את הכף בסופו של דבר, וצריך להתאים כל קמפיין לקהל היעד, התקציב שלו, ואפיקי הפרסום הרלוונטיים לכל לקוח.

שיווק דירות עם קבוצת לוטוס

קבוצת לוטוס מובילה בהצלחה שיווק ומכירת דירות מזה 16 שנה. המכירות שלנו מתבצעות על ידי בעלי החברה בלבד, אשר מכירים את השטח ואת אנשי המקצוע היכרות מעמיקה.

שיטת המכירות שלנו כוללת מעטפת מקצועית של 360 מעלות: בניית אסטרטגיה, פילוח קהל, שיווק סופר מקצועי – שעובד!